Dodatkowa godzina biologii w planie

Dodatkowe zajęcia, wyzwania z materiałem, itp
Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin
Imię dziecka: Małgosia

Dodatkowa godzina biologii w planie

Postautor: Maciek » 05 paź 2015, 08:34

Pani Magda Buczak zasygnalizowała nam temat dodatkowej lekcji biologii.

Klasa ma profil biol-chem i tylko jedną godzinę biologii tygodniowo.
Uczniowie dowiadywali się o możliwość dodanie jednej godziny tygodniowi w sekretariacie i odpowiedź jest pozytywna (od dyrekcji) - można przyznać jedną lekcję w ramach godzin dyrektorskich.
Wychowawca zrobił rozeznanie wśród klasy w zeszłym tygodniu i na tym wydaje się, że sprawa utknęła.
Ja będę rozmawiał z wychowawcą jutro (na wycieczce o tej sprawie).

Wasze sugestie, komentarze są jak-najbardziej pożądane !

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Re: Dodatkowa godzina biologii w planie

Postautor: Maciek » 11 paź 2015, 17:57

Na wycieczce wychowawca powiedział, że sprawa upadła ponieważ było bardzo mało chętnych na taką opcję.
Macie informacje od swoich dzieci w tej sprawie ?

anneta
Imię dziecka: Mikołaj

Postautor: anneta » 12 paź 2015, 07:01

Ja w sprawie biologii nie zabierałam głosu, bo moje dziecko ten przedmiot najmniej interesuje. Tak więc moja opinia nie jest istotna.

Marysia
Imię dziecka: Kasia

Postautor: Marysia » 13 paź 2015, 12:33

Moją córkę, natomiast bardziej interesuje matma, niż biol

Fredka
Imię dziecka: Ada

Postautor: Fredka » 13 paź 2015, 19:56

Jesteśmy jak najbardziej zainteresowane dodatkowa lekcja tego przedmiotu,bo jedna to za malo

Agata Jakubiec
Imię dziecka: Katarzyna

Postautor: Agata Jakubiec » 13 paź 2015, 20:50

Moja córka wybrała świadomie tę klasę ze względu na możliwość rozszerzeń z trzech przedmiotów :biologii,chemii i matematyki. Jesteśmy zainteresowane dodatkową lekcją biologii.

Magda_Buczak

Postautor: Magda_Buczak » 18 paź 2015, 17:34

Uważam, że dodatkową lekcją biologii, bez względu na preferencje przedmiotowe, powinni być zainteresowani wszyscy uczniowie i ich rodzice.
Program nauczania nie ulega zmianie, tylko jest rozłożony na dodatkową godzinę lekcyjną. Klasa ma większą możliwość odebrania informacji na lekcji a mniej pracy własnej w domu. Powinniśmy korzystać z każdej możliwości zwiększenia godzin z nauczycielem w szkole. Popieram każdą inicjatywę idącą w tym kierunku. Klasa ma profil biol-chem-mat, a biologii jest tylko jedna godzina lekcyjna w tygodniu (chemii 2 godziny a matematyki 5). Zacznijmy zatem od zwiększenia ilości godzin lekcyjnych biologii. Dyrekcja jest w stanie zapewnić klasie taką godzinę - skorzystajmy z tego!

Fredka
Imię dziecka: Ada

Postautor: Fredka » 19 paź 2015, 21:03

Pani Magdo, zgadzam się z Panią w 100%!!!!!!!!

Magda_Buczak

Postautor: Magda_Buczak » 19 paź 2015, 21:11

W dniu dzisiejszym nasza młodzież wypowiedziała się sama w zakresie dodatkowej lekcji biologii. Zebrali w tym celu podpisy. 22 osoby wypowiedziały się za organizacja dodatkowej lekcji biologii, 3 osoby się wstrzymały a 4 były przeciw. Dodatkowa lekcja jest ich pomysłem i znacząca większość go popiera. Uważam, że należy ich wspomóc w uzyskaniu dodatkowych zajęć - tym razem z biologii.

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 20 paź 2015, 22:10

Z tego co wiem, dzisiaj na fizyce wychowawca dostał listę i ma przekazać dyrekcji.
Zobaczymy co powie jutro - jeśłi nic to będę z nim rozmawiał i jendocześnie pewnie napiszę bezpośrednio do pani Dyrektor.

Na 7 lekcji biologii, które miały się odbyć zgodnie z planem odbyły się cztery - trzech nie było. To też ma znaczenie.

Wróć do „Lekcje, przedmioty, zajęcia tematyczne”