Tuje dla szkoły

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin
Imię dziecka: Małgosia

Tuje dla szkoły

Postautor: Maciek » 27 wrz 2015, 20:36

Przy okazji rozmowy i wizji lokalnej szkoły z p.Dyrektor zobaczyłem, że rząd tuj posadzonych wzdłuż ogrodzenia dziedzińca szkoły (ogrodzenia, za którym są tory kolejowe) bardzo źle zniósł tegoroczne upały i chyba 80% z nich uschło, a były już prawie 2 metrowe.

Pani Dyrektor ma do nich duży sentyment, więc pomyślałem sobie czy nie ma wśród rodziców kogoś kto może ma znajomą szkółkę drzewek lub inne źródło niedrogich tuj o wysokości najlepiej ok lub powyżej 1,5 metra.

Myślę, że ogólnie pomogłoby to dzieciom (cichszy dziedziniec, więcej zieleni) i też nam w relacjach z p.Dyrektor :D

Macie jakieś pomysły/kontakty ?

Fredka
Imię dziecka: Ada

Re: Tuje dla szkoły

Postautor: Fredka » 29 wrz 2015, 20:42

Znajomości nie mam, ale ostatnio kupowaliśmy tuje dla firmy, w której pracuję i w wyniku ogłoszenia wpłynęło kilka ofert. Mogę zerknąć jak to wyglądało cenowo, bo nie pamiętam... Myślę jednak, że to nie będzie mały wydatek, ale ile drzewek dokładnie potrzeba?

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 29 wrz 2015, 21:38

Z tego co pamiętam, to ok 10 sztuk 1,5m byłoby super.

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 26 paź 2015, 18:15

Pani Dyrektor ma już umówioną szkółkę, która odpowiednio duże tuje dostarczy i nawet zasadzi.

Możemy się wykazać jako klasa przyrodnicza organizująca ogólno-szkolną zbiórkę surowców (np. makulatury). Środki ze sprzedaży surowców mogłyby zasilić budżet na zakup krzewów.

Wróć do „Szkoła i wyposażenie”