Szafki szkolne

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin
Imię dziecka: Małgosia

Szafki szkolne

Postautor: Maciek » 15 wrz 2015, 18:32

Dzisiaj dostałem informację od wychowawcy (przez córkę), że jest w szkole miejsce na szafki dla dzieci.

Rozumiem zatem, że nasze pytanie ze spotkania z rodzicami o zakup szafek przez rodziców spotkało się z "pozytywnym" przyjęciem.

Teraz kolejne kroki zanim dojdzie do ewentualnego zakupu to:
1. Rozpoznanie jakie są potencjalne koszty.
* na szybko sprawdziłem na allegro wi wygląda, że take szafki kupowane z blokach po 10 schowków kosztują około 1200 zł.
http://allegro.pl/szafki-szkolne-szafka ... 49834.html
* trzeba pewnie założyć na tym etapie ok. 120-140zł na osobę.

2. Ankieta/sprawdzenie wśród wszystkich rodziców czy są zainteresowani

3. Ustalenie z Dyrekcją miejsca i sposobu zakupu, montażu i przekazania szafek

Napiszcie co myślicie.

anneta
Imię dziecka: Mikołaj

Re: Szafki szkolne

Postautor: anneta » 16 wrz 2015, 06:32

To świetnie, że jest zgoda. Zgaszam męża do grupy organizacyjnej.
mama Mikołaja

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 17 wrz 2015, 07:56

Świetnie.

Trzeba teraz dotrzeć do wszystkich rodziców.

Mam 2 pomysły:
1. zdobyć adresy poczty email i napisać im, przy okazji zapraszając na forum
2. napisać pisemko na kartce i dać przez uczniów do rodziców.

No i jeszcze się zastanawiam co się stanie jak jeden lub kilku rodziców się nie zgodzi (np. ze względów finansowych) ?

anneta
Imię dziecka: Mikołaj

Postautor: anneta » 17 wrz 2015, 20:47

Może spróbowac z kartkami/ listem do rodziców ? Moje bardzo osobiste zdanie jest takie, że może niektórzy mogą ponieść koszt jednej, dwóch czy trzech szafek dodatkowych. Ja moge kupić dwie jeżeli będzie taka potrzeba, bo bardzo mi zależy, żeby syn miał szafke. Dojeżdża kawałek, w końcu coś tam można zwsze zostawić i mieć namiastke prywatności. Podkreślam raz jeszcze, że to tylko moja deklaracja - dostosuje sie do opinii ogółu.

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 17 wrz 2015, 20:57

OK.

Napiszę list i dam jutro córce do przekazania rodzicom.

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 18 wrz 2015, 12:45

Dzisiaj kartki tej treści zostały rozdane wszystkim uczniom z prośbą o przekazanie rodzicom:
Szanowni Rodzice,
Nawiązując do rozmowy na pierwszym spotkaniu rodziców o szafkach, dostaliśmy informację, że szkoła znajdzie miejsce na szafki dla naszych dzieci.
Szafki możemy sami zakupić i po bardzo wstępnym rozpoznaniu wygląda na to, że koszt na jedno dziecko będzie się kształtował w okolicach 120-150zł.

Bardzo prosimy o deklarację Waszego uczestnictwa w tym zakupie.
Dodatkowo może być potrzebna pomoc przy montażu i ustawianiu szafek w szkole.

Proszę o kontakt pocztą elektroniczną (adres maciek@szalega.com) lub telefonicznie (604 495 400) do 25 września 2015roku.

W imieniu Trójki Klasowej
Maciek Szałęga

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 21 wrz 2015, 13:35

Kartki rozdane ale odzew mizeeeerny :(
przez weekend nikt się nie odezwał a dzisiaj do południa tylko dwie osoby. Czyli mamy 5 osób, które wyraziło zgodę.
Porozmawiajcie z dziećmi, żeby przypominać rodzicom o potrzebie kontaktu i wyrażenie zgody na pokrycie kosztów.

Ja córce powiedziałem, że to w końcu jest dla nich i że są coraz bliżej dorosłości więc mają okazję to w czynach pokazać. :)

Przy okazji kontaktów w sprawie szafek zapraszam też rodziców do korzystania z forum.

Marrysia

Postautor: Marrysia » 21 wrz 2015, 16:33

Drodzy Państwo,
skoro odezwało się tylko 5 osób, a w klasie jest ponad 30, to moim zdaniem rozsądne byłoby rozdanie na weekend kartek , które miałby wypełnić każdy rodzic z osobna. Np.

Ja Imię i Nazwisko
Zgadzam się/nie zgadzam się na zakup szafek do szkoły dla mojego dziecka Imię i Nazwisko
Zgadzam się/ nie zgadzam się na poniesienie kosztów zakupu i montażu szafek

Podpis rodzica/opiekuna

Może to być jakieś podobne pismo, nie koniecznie takie jak ja zaproponowałam, ale dałoby nam klarowny obraz co do dalszego działania.
Proszę raczej nie liczyć na sumienny odzew mailowy, bo z doświadczenia wiem, że nie wszystkim odpowiada taki rodzaj komunikacji, zatem taki prosty sposób może byłby dobrym rozwiązaniem. Jeśli byłaby potrzeba zakupu więcej niż 1 szafki przez 1 rodzica, to ja też deklaruję pomoc finansową ze swojej strony.

Marysia- mama Kasi

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 22 wrz 2015, 11:58

Marysia,

To dobry pomysł.

Wybieram się też na spotkanie z wychowawcą w piątek to przy okazji albo zostawię takie kartki do rozdania tym rodzicom, którzy nie odpowiedzieli przez e-mail, albo rozdam przez córkę.

Fredka
Imię dziecka: Ada

Postautor: Fredka » 22 wrz 2015, 20:04

Witajcie, oczywiście uważam, że szafki to świetny pomysł. Córka dopiero przed chwilą dała mi kartkę od Macka dotyczącą tego zakupu, wiec dlatego taka późna reakcja z mojej strony.

Mój mąż jest nie jest zbyt techniczny, ale jeśli montaż byłby w sobotę to z pewnością pomoże :-)

Wróć do „Szkoła i wyposażenie”