Dzień Edukacji Narodowej 14.X

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin
Imię dziecka: Małgosia

Dzień Edukacji Narodowej 14.X

Postautor: Maciek » 15 wrz 2015, 08:21

Jak chcemy to Święto celebrować ?

Czy myślimy o prezencikach, kwiatach dla nauczycieli, wychowacy ?

Czy tylko tort ?

Czy nic ?

anneta
Imię dziecka: Mikołaj

Re: Dzień Edukacji Narodowej 14.X

Postautor: anneta » 16 wrz 2015, 06:37

Miło by było, gdybyśmy uczyli dzieci pewnej solidarności ;-) udałoby się może uniknąć wędrówek pojedynczych uczniów z czekoladkami i kwiatkami - to takie niezręczne dla obu stron ... Jeśli nawet kwiaty (osobiście uważam, że długopis już lepszy) - to lepiej jeden bukiet dla wychowawcy - jeden , a porządny , najlepiej z różnych kwiatów, aby przypomnieć, że każdy z uczniów jest inny ;-)
mama Mikołąja

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 17 wrz 2015, 07:54

100% się zgadzam.
I wierzę, że Małgosia też takie ma podejście.

A co myślisz o torcie dla wszystkich ?

Luiza

Postautor: Luiza » 17 wrz 2015, 12:15

Witam,
bukiet dla wychowawcy z różnorodnymi jak uczniowie kwiatami to bardzo dobry pomysł! Może warto dołączyć kartę z życzeniami i z takim właśnie opisem różnorodności;-)
Tort to też fajny pomysł, zwłaszcza, że 14 października wypada w środę, a w środę jak na życzenie jest godzina wychowawcza! Drogą mailową były już jakieś miłe deklaracje co do zorganizowania tortu i talerzyków... Czy ktoś z Państwa będzie w stanie przywieźć tort itd. tuż przed godziną wychowawczą?
Z pozdrowieniami, L.

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin

Postautor: Maciek » 17 wrz 2015, 14:05

Anneta zaoferowała organizację duuużego tortu a ja talerzyki, serwetki i widelczyki.

Tylko jeszcze dobrze byłoby pogadać z dziećm, żeby oni też naprawdę CHCIELI to zrobić... 8-)

anneta

Postautor: anneta » 17 wrz 2015, 20:39

Podtrzymuje deklarację tortu- mąż dowiezie. Mikołajowi ten pomysł się podobał - co do innych dzieci nie wiem, ale zawsze to jakas namiastka integracji.
mama Mikołaja

Fredka
Imię dziecka: Ada

Postautor: Fredka » 22 wrz 2015, 20:19

Mh...

Ja dla równowagi - nie jestem przekonana ani do tortu, ani do kwiatów- zwłaszcza dla Pana. Nie miejcie mi tego za złe, w końcu mamy demokrację, każdy wypowiedzieć się może, niech zdecyduje większość:-)

Moja propozycja: patera ciast wyrobów własnych (podobno są w klasie dziewczyny, które dobrze pieką) + patera owoców i cukierków- jeden zestaw do postawienia w pokoju nauczycielskim z kartką życzeniami i podpisem Klasa IC, drugi zestaw w klasie dla Pana Stefana i dzieci:-)

Jeśli uznacie, że wolicie propozycję Annetki, chętnie się także zaangażuję i mogę dokupić coś do picia+ kubeczki.

Mojej córce pomysł tortu się nie podobał ( bo kremiasty, słodki, trzeba kroić, trzymać w lodówce itp.) ale to może takie skrzywienie - po matce :-) Zapytajcie swoich dzieci.

Pozdrawiam Was serdecznie!!!!

anneta

Postautor: anneta » 22 wrz 2015, 21:17

Wyroby własne uczniów - to moim zdaniem najlepszy pomysł. Popieram dwie patery . Jako mama synów - wyrywam się zawsze, nie mogąc liczyć na ich udział w wypiekach ;-))))) Uważam jednak, że wszelkie wspólne akcje - są zawsze dla klasy bardzie wartościowe. Oczywiście , jeśli będzie taka wola - tort aktualny - ciasto na wspólną paterę Mikołaj też przyniesie.
Anneta

Fredka
Imię dziecka: Ada

Postautor: Fredka » 23 wrz 2015, 19:08

Poproszę Adę, aby popytała kto i jakie ciasta może zrobić..., osoby mieszkające blisko mogą się umówić na integrację przy piekarniku:-) Chłopcy mogą zająć się zakupem owoców :-) Ale czego byśmy nie wymyślili, to musimy znać zdanie dzieci i zmobilizować ich do działania...

Pozdrawiam!!!!!

Marysia
Imię dziecka: Kasia

Postautor: Marysia » 23 wrz 2015, 23:06

Dwie patery to świetny pomysł, ja niestety trochę za daleko żeby włączyć się aktywnie :(

Wróć do „Święta, rocznice, prezenty”