problemy z chemia

Dodatkowe zajęcia, wyzwania z materiałem, itp
Fredka
Imię dziecka: Ada

problemy z chemia

Postautor: Fredka » 30 mar 2016, 21:25

Witam wszystkich☺

W dniu dzisiejszym dziecko poinformowało mnie,że w szkole pojawił się nowy nauczyciel od chemia ale mimo iż w planie mieli dziś ten przedmiot Pani na lekcji się nie pojawiła. Następnie Pani Pachniak (z- ca dyr) przekazała informacje ze nasza klasa będzie mieć w kwietniu tylko jedna lekcje chemii zamiast dotychczasowych dwóch. Nie wiadomo co będzie w maju i czerwcu ale jest domniemanie że taka sytuacja utrzyma się do końca roku.
Jest to niekorzystne dla dzieci gdyż do tej pory wiele lekcji było odwołanych i są z materiałem mocno w tyle, a plan był taki ze od nowego semestru wchodzą w rozszerzenie. Napisałam maila w tej sprawie do Pana Stefana ale odpowiedzi jeszcze nie otrzymałam. W mojej ocenie sytuacja jest słaba bo większość klasy chce zdawać mature rozszerzoną z tego przedmiotu a w takim tempie nie tyle że nie zdążą powtórzyć materiału, oni go nawet nie zrealizuje. Nasza klasa ma w 2 i 3 Roku mniej godz chemii niż klasa medyczna i jak na dniu otwartym w kwietniu ub. roku zapytałam Pani od chemii czy jest w stanie przerobić z nimi caly material powiedziała mi że z tym wymiarem godz jest to trudne. W obecnej sytuacji gdy mamy kilka lub nawet kilkanaście godz w plecy i perspektywę 1 godz. tyg chemii zamiast 2 to jest to raczej niewykonalne.Jestem mocno rozczarowana decyzja dyrekcji i bardzo proszę o Wasze zdanie w tej sprawie. Pozdrawiam! !!!

Fredka

Re: problemy z chemia

Postautor: Fredka » 30 mar 2016, 21:33

Poniżej przesyłam maila od wychowawcy:

Witam Panią
Sprawę lekcji chemii w klasie I c do końca roku szkolnego przedstawiła dzisiaj na lekcji wychowawczej Pani Dyrektor Pachniak
- został zatrudniony nowy nauczyciel chemii
- do końca roku klasa I c będzie miała tylko jedną godzinie chemii w tygodniu
- rozważona zostanie możliwość drugiej godziny lekcyjnej tygodniowo w maju i czerwcu ( po odejściu klas III)
Jako wychowawca klasy I C wielokrotnie zwracałem uwagę podczas spotkań z Panią Dyrektor na problem chemii w naszej klasie.
Z poważaniem
Stefan Bartnicki

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin
Imię dziecka: Małgosia

Postautor: Maciek » 03 kwie 2016, 20:50

Ja bym zadał pytanie panu Bartnickiemu (i pośrednio przez niego Dyrekcji) na jakiej podstawie i z jakich powodów zmieniamy ustalony program edukacyjny (2g chemii w tygodniu) dla tej klasy. Zastępstwo powinno utrzymać pierwotny plan.
Powyższa odpowiedź pana Bartnickiego zawiera informacje o decyzjach ale nie zawiera informacji o powodach takiej decyzji. Może są i jak je poznamy to zrozumiemy. A może ich nie ma albo są "mizerne".

zswierc
Imię dziecka: Magda

Postautor: zswierc » 03 kwie 2016, 21:56

Podobnie jak Państwo, jestem zaniepokojona sytuacją i również uważam, że suche informacje o tym, że nasze dzieciaki będą mieć tylko 1 godzinę chemii w tygodniu są niewystarczające. Mam nadzieję, że powód jest jedynie prozaiczny, czyli problem ze znalezieniem nauczyciela w trakcie roku szkolnego. Innego nie powinno być, klasa ma profil ścisły - matematyczno-przyrodniczy, a tu obcina się godziny przedmiotów ścisłych.... Jak możemy zaintereweniować? Pisać wprost do Pani Dyrektor? Spotkać się z Nią?

Gosia

Postautor: Gosia » 04 kwie 2016, 09:38

Dzień dobry.
Dla mnie sytuacja jest rwónież bardzo niepokojąca. Dzieci mają już bardzo duż zaległości. Z tego co wiem od mojej córki to jeszcze przed przerwą z obecnym nauczycielem mieli przerobiony materiał w mniejszym stopniu niż inne kalsy.
Słyszałam, że możemy podpisać petycję do Dyrekcji.
Co mozemy jeszcze zrobić?
Jeżeli będzie jakaś inicjatywa - oczywoście sie dołączam.

Pozdrawiam
Gosia

malgorzata

Postautor: malgorzata » 05 kwie 2016, 00:07

Szanowni Panstwo,
Uwazam ze powinnismy kopie wystapienia do Dyrekcji skierowac do Luratorium i wlasciwego Urzedu Dzielnicy, ktore finansuje szkole. To co sie dzieje z chemia jest powaznym zaniedbaniem Dyrekcji
Malgorzata Opalinska

Awatar użytkownika
Maciek
Site Admin
Imię dziecka: Małgosia

Postautor: Maciek » 05 kwie 2016, 06:47

Proponuję najpierw napisać do p. Dyrektor prośbę i wyjaśnienie a potem w przypadku gdy będziemy niezadowoleni z odpowiedzi i/lub decyzji to pisać do Kuratorium i Dzielnicy.
Chciałbym też prosić Państwa o pomoc w ustaleniu faktów, które chcemy zweryfikować lub na podstawie których chcemy wyrazić swoje niezadowolenie. Chciałbym uniknąć ogólnego pisania i oceny o zaniedbaniach.
To co mamy:
1. Zmniejszenie planowanego tygodniowego wymiaru zajęć z chemii z 2 godzin do 1 godziny od kwietnia 2016
2. Ilość odwołanych dotychczas godzin chemii z powodu nieobecności nauczyciela (czy mamy takie informacje ?)
3. Jak szkoła zamierza realizować planowane rozszerzenie (gdzie jest informacja o tym rozszerzeniu ?) od drugiego semestru przy zredukowaniu godzin lekcyjnych o połowę

Co jeszce ?

Agata Jakubiec
Imię dziecka: Katarzyna

Postautor: Agata Jakubiec » 05 kwie 2016, 22:43

Witam,z tego co wiem zmniejszona liczba lekcji chemii dotyczy tylko kwietnia ,ponieważ klasa maturalna musi zrealizować program,a też ma zaległości.Od maja nasza klasa ma mieć trzy godziny chemii w tygodniu.Takie są założenia i starania wychowawcy.Myślę,że to dobre rozwiązanie.

Fredka

Postautor: Fredka » 06 kwie 2016, 13:05

Witam,Pani Agatko skąd ma Pani takie informacje?W drugim poście zamieściłem odp od Pana Bartnicki ego i w mojej ocenie nic takiego o czym Pani pisze z niej nie wynika. Proszę o odp, bo może ma Pani lepsze źródło informacji niż Pan Stefan. Jeśli informacje Pani Agaty się nie potwierdza proponuję napisać petycję do Dyr szkoły. Jeśli to nie rozwiąże problemu być może trzeba będzie sprawę skierować wyżej. Pozdrawiam.

Luiza Garow-Gryska
Imię dziecka: Alicja

Postautor: Luiza Garow-Gryska » 07 kwie 2016, 21:46

Dobry wieczór,
też uważam, że warto formalnym pismem zaakcentować niezadowolenie i uczniów i nasze - rodziców. Poza tym pismo jak to pismo będzie wymagało stosownej, tj. wiążącej odpowiedzi. Oby satysfakcjonującej.
Z pozdrowieniami, L. Gryska

Wróć do „Lekcje, przedmioty, zajęcia tematyczne”